In een eerste fase leggen de nutsmaatschappijen de hoofdleidingen van de nutsvoorzieningen aan. Vervolgens moeten alle huizen worden gekoppeld aan de nieuwe leidingen.
Voor elektriciteit en gas kan dit vrij snel gebeuren, maar voor de waterleiding moeten er stalen van het water worden genomen om de waterkwaliteit te beoordelen alvorens de huizen aan te sluiten. Dit laatste kan tot 6 weken duren voor er een gunstig resultaat is. De sleuven voor de huisaansluitingen gedurende deze periode open laten liggen, is geen optie.
Daarom werd er tussen de nutsmaatschappijen en het Agentschap Wegen en Verkeer (de wegbeheerder voor gewestwegen) overeengekomen om in afwachting het fietspad eerst tijdelijk te herstellen. Voor de huisaansluitingen moet er per woning een nieuwe opening gemaakt worden in het fietspad. Als deze fase is afgerond, wordt het fietspad opnieuw definitief hersteld. Het Agentschap Wegen en verkeer zal er op toezien dat dit volgens de wettelijke normen gebeurt.