Naar inhoud

Adoptie

Men gaat over tot adoptie als men een afstammingsband wil creëren tussen adoptant en geadopteerde. Zowel meerderjarigen als minderjarigen kunnen worden geadopteerd, maar de voorwaarden zijn zeer verschillend.

Een adoptieprocedure vergt meestal veel tijd. Afhankelijk van de nationaliteit en de verblijfplaats van het geadopteerde kind kan de procedure sneller gaan of juist veel langer duren.
 
Bij de procedure in België krijgt de ambtenaar van de Burgerlijke Stand een vonnis toegestuurd door het parket van de procureur des Konings. De ambtenaar schrijft het vonnis over en brengt dan de familie op de hoogte. Bij een procedure in het buitenland is dit niet altijd hetzelfde.

Voor meer informatie ga je best langs bij de dienst Burgerlijke Stand, waar je samen de volledige akte kan bekijken.
Heeft je kind bij aankomst in België geen Belgisch paspoort, ga dan ook nog even langs bij de dienst Vreemdelingenzaken.

In België is Kind en Gezin belast met het toezicht op adoptie. Hun contactgegevens en meer informatie vind je via www.kindengezin.be.

Praktisch

Burgerzaken

Administratief Centrum
Antwerpsesteenweg 130
2950 Kapellen

tel. Bevolking: 03 660 66 06
vreemdelingenzaken@kapellen.be


tel. Burgerlijke Stand: 03 660 66 69
burgerlijkestand@kapellen.be


Fax:  03 664 41 98

Openingstijden

maandag

  9.00 – 16.00 uur en
18.00 – 19.45 uur

dinsdag

  9.00 – 16.00 uur

woensdag

  9.00 – 16.00 uur

donderdag

  9.00 – 16.00 uur

vrijdag

  9.00 – 12.00 uur

Meer info